Ozdravný pobyt v Jeseníkách

24.08.2015 16:10

Součástí letních radovánek dětí našeho dětského domova byl dvanáctidenní prázdninový ozdravný pobyt v Jeseníkách. Ubytováni jsme byli ve velmi příjemném prostředí hotelu Brans v Malé Morávce. K osvěžení v tropických dnech jsme využívali venkovní bazén. Na cestách za poznáním a kulturou jsme navštívili raritu v ČR, a to Pradědovu galerii u Halouzků, která skýtá na 360 vyřezávaných soch v podobě významných osobností našeho národa, dále pohádkových postav, ale i zvířat v reálné podobě a životní velikosti. Prohlédli jsme si zde taktéž největší vyřezávaný dřevěný betlém. Při výpravách po okolních stezkách v přírodě jsme narazili na staré zasypané těžební doly. Ti nejodvážnější se přiblížili až k samotným vstupům a škvírkou zkoumali nepoznané tajemství tamních dolů. Pro mnohé z dětí patřilo k nezapomenutelným zážitkům zdolávání hlubokého kaňonu s kaskádami a vodopády. Navštívili jsme také Jakubovu sklářskou huť, kde se děti seznámily s procesem výroby sklářských výrobků. Mnozí poprvé poznali tzv. kouzlo přeměny roztaveného písku v konečný čirý a průzračný výrobek. Dobrovolníci si vyzkoušeli praktickou náročnost do foukacích sklářských píšťal, následně také zastřihávání roztaveného skla a jeho konečnou úpravu broušením. Za adrenalinem jsme vyrazili na nově otevřenou bobovou horskou dráhu. Aktivně jsme se zúčastnili také turnaje v minigolfu. Sportovní zázemí a dětský koutek u hotelu jsme využívali mnohdy do pozdních večerních hodin. Hráli jsme přehazovanou, tenis, florbal a kopanou. Mladší děti se vydováděly na prolézačkách a kolotoči.

Ozdravný pobyt v Jeseníkách nám přinesl plno dojmů a krásných zážitků. Velké poděkování patří Majetkové, správní a delimitační unii Praha, díky níž se nám podařil tento zajímavý pobyt pro děti z našeho dětského domova realizovat.

Zpět

Ozdravný pobyt v Jeseníkách

/album/ozdravny-pobyt-v-jesenikach/dscn6861-jpg/ /album/ozdravny-pobyt-v-jesenikach/dscn7590-jpg/ /album/ozdravny-pobyt-v-jesenikach/dscn7591-jpg/ /album/ozdravny-pobyt-v-jesenikach/dscn7592-jpg/ /album/ozdravny-pobyt-v-jesenikach/dscn7593-jpg/ /album/ozdravny-pobyt-v-jesenikach/dscn7594-jpg/ /album/ozdravny-pobyt-v-jesenikach/dscn7597-jpg/ /album/ozdravny-pobyt-v-jesenikach/dscn7598-jpg/ /album/ozdravny-pobyt-v-jesenikach/dscn7602-jpg/