Krkonošské výpravy za poznáním

27.07.2018 09:02

První prázdninový týden poskytlo v rámci ozdravného pobytu dětí z našeho dětského domova městečko Harrachov, konkrétně penzion Tesla, skvělé zázemí pro odpočinek, relax a zároveň i útočiště pro poznávací výpravy po zdejším okolí.

Zdolali jsme krkolomný výšlap spojený s lesní „přírodovědnou naučnou stezkou“ k Mumlavskému vodopádu, po „včelí stezce“ jsme se pak vydali za adrenalinovou jízdou na bobové dráze, kde mladší z dětí bravurně zdolávali i přilehlé lanové centrum, starší pak neodolali zážitkovým skokům z výšky na houpacím laně s trampolínou. Také jízda ze svahu na řídících trojkolkách byla pro mnohé novým zážitkem, stejně jako zdolávání tajemné cesty ven z nekonečného bludiště klikatými i zaslepenými uličkami. Notnou dávku odvahy všichni prokázali při přepravě čtyř sedačkovou lanovkou na jeden z nejvyšších vrcholů Harrachova. Tato vyhlídková jízda nám však odkryla a zároveň naskytla mnohá námi doposud neprobádaná horská zákoutí, přírodní úkazy a scenérie. Při výpravách lesními stezkami jsme neodolali lákavé ochutnávce dozrávajících borůvek a lesních plodů. Horké sluneční dny nás nasměřovaly za relaxem a osvěžením se v místním koupališti. Poznávací turistika městečkem děti nabádala k samotné návštěvě a využití atrakcí na dětských zábavných hřištích a koutcích se skákacím hradem, bublinovou trampolínou, kladkovou dětskou lanovkou, skluzavkami, prolézačkami a horolezeckými stěnami.

Po celou dobu pobytu nás provázela vstřícnost, ochota a samotná pozornost správce penzionu i obsluhujícího personálu. Stala se pro nás velmi příjemnou a zároveň i neodmyslitelnou každodenní součástí, poskytující nám příjemné prostředí a zahrnující nás skvěle připravenými dobrotami a pochutinami zdejší kuchyně. V horkých dnech přišlo i na nečekané překvapení od správce penzionu v podobě netradičního mraženého pyré, což bylo pomyslnou konečnou tečkou na rozloučenou, spojenou s ukončením našeho pobytu. Za příjemně strávené letní prázdninové dny v penzionu Tesla tak patří za nás správci a celému personálu tohoto zařízení velké poděkování.

Zpět