PRÁZDNINOVÝ POBYT U JADRANU

28.07.2016 11:11

Díky realizaci organizace Majetkové, správní a delimitační unii OS Praha, se kolektiv 15ti dětí z Dětského domova Uherské Hradiště zúčastnil v doprovodu tet vychovatelek v termínu 19.06.-01.07.2016 ozdravného, rekreačně-sportovně-kulturního pobytu v chorvatské střední Dalmácii.

Pobyt se uskutečnil na Makarské riviéře, konkrétně v letovisku poklidného městečka Gradac, s ubytováním v depandancích „B“hotelového komplexu Laguna, který je bohatě obklopen vzrostlou zelení v podobě olivovníků, vinné révy a zároveň kontrastuje s obepínajícím horským masivem Rilić navazujícím na pohoří Biokovo.

V rámci pobytu jsme si každodenní slunění, relaxaci a vodní radovánky společně užívali na oblázkových plážích při křišťálově průzračném jadranském moři. Odvážlivci neodolali potápění s lovením škeblí, mušlí a sledováním vodních živočichů v podobě lovení drobných krabů a ježků.

Večerní čas jsme věnovali procházkám po pláži s pozorováním zapadajícího slunce, za suvenýry jsme se společně vydali co centra městečka, kde nejmladší z hochů obdivovali různorodé lodě a plavidla, ukotvená v samotném přístavu. Mladší z děvčat se těšila večerním animačním programům, pořádaných přímo u hotelu Laguna.

Potěšila nás vstřícnost a ochota příjemného personálu, neodolali jsme a denně jsme si dopřávali hotelovou kuchyní nabízené nejrůznější kulinářské dobroty, včetně věhlasné chorvatské zmrzliny.

Slunečné počasí nás provázelo celým pobytem a intenzivní paprsky tak naše těla příjemně prohřála a odstínem léta, jak se patří, umocnila. Při návratu domů si děti sdělovaly různorodé zážitky a z rozesmátých dětských tváří vyzařovalo nadšení a velká spokojenost.

Zpět

Fotogalerie

/album/fotogalerie12/dscn8587-jpg/ /album/fotogalerie12/dscn8588-jpg/ /album/fotogalerie12/dscn8590-jpg/ /album/fotogalerie12/dscn8592-jpg/ /album/fotogalerie12/dscn8595-jpg/ /album/fotogalerie12/dscn8599-jpg/