Děti z Dětského domova v Uherském Hradišti zvou zákazníky do svého adventního Obchůdku

06.12.2022 12:05

Děti z Dětského domova Uherské Hradiště se zapojily do celorepublikového charitativního projektu Obchůdky s Albertem. Cílem akce je pomoci připravit je na vstup do reálného života a zábavnou formou nahlédnout do světa podnikání. V průběhu října, listopadu i prosince malí obchodníci připravovali vánoční dekorace a drobné dárky, jejichž zakoupením je nyní můžou zákazníci podpořit. Svůj obchůdek otevřou v pátek 9. prosince v prodejně Albert na ulici Velehradská a budou zde i v sobotu 10. prosince. Výdělek děti plánují využít na ozdravný pobyt na horách v Koutech nad Desnou

Děti z Dětského domova Uherské Hradiště se na Obchůdky s Albertem připravovaly dlouho dopředu. Výroba rukodělných dárků a dekorací probíhala několik měsíců. Nejprve se zapojily do kreativní a tvůrčí fáze při vymýšlení, později i do samostatném vyrábění. A nyní si vyzkouší i samotný prodej. Zábavnou formou se tak naučí novým dovednostem a vyzkouší si, jaké to je podnikat a umět se ocenit.

Malí obchodníci zvládli kompletní organizaci letošních Obchůdků a pro své zákazníky připravili výrobky různého druhu. Podpořit jejich snahu a zručnost může naprosto každý během třetího adventního víkendu od 9.-10.12.2022, a to v prodejně Albert v Uherském Hradišti, na ulici Velehradská.

 

Udělat radost rovnou dvakrát

Do Obchůdků s Albertem se letos zapojily děti z celkem 55 dětských domovů a neziskových organizací z celého Česka. Projekt probíhá v obchodech Albert od 25. listopadu do 19. prosince. Nadační fond Albert podporuje organizace finančním příspěvkem na pořízení výrobního materiálu, zároveň se snaží děti zábavnou formou vzdělávat. Od odborníků dostaly cenné rady ohledně cenotvorby, marketingu i komunikace se zákazníky.

„Obchůdky s Albertem organizujeme pravidelně od roku 2012. Za tu dobu přinesly dětem téměř tři miliony korun, ale především mnoho zkušeností do budoucího života. A to nám dává velký smysl,“ popisuje Kristýna Bernatová z Nadačního fondu Albert.

Celý výtěžek z prodeje výrobků připadne organizacím a dětem, které se na Obchůdcích podílely. Za utržené peníze budou moci organizace splnit nejrůznější dětská přání, například nakoupit potřebné vybavení pro volnočasové aktivity nebo zorganizovat dětem vysněný výlet. Zákazníci obchodů Albert tak mohou v předvánoční čas udělat dobrý skutek a odnést si krásné dárky pro sebe nebo své blízké. Seznam všech Obchůdků je dostupný na webu Nadačního fondu Albert. Výrobky je možné zakoupit také na jednoduchém e-shopu, který vznikl poprvé v době covidové pandemie, a podpořit tak organizace ze vzdálenějších regionů.

Kontakt:

Kristýna Bernatová, Nadační fond Albert, Radlická 117, 158 00 Praha 5 – Nové Butovice

Tel.: (+420) 721 321 044 E-mail: kristyna.bernatova@albert.cz

 

Nadační fond Albert se kromě podpory zdravého stravování a životního stylu v rámci programu Zdravá 5 věnuje i sociální oblasti. Cílem aktivit je zvýšení příležitostí na plnohodnotný samostatný život u dětí a mladistvých v rizikových rodinách a v různých formách náhradní výchovy. Jde o projekty, které se zaměřují na oblast prevence, vzdělávání a rozvoje potenciálu dětí. Tím se zvyšuje jejich šance uplatnit se v dospělém životě. Více informací naleznete na www.nadacnifondalbert.cz a www.zdrava5.cz.

 

Zpět